Zámecké vinařství Bzenec jakostní víno odrůdové Ryzlink Vlašský 2016 — sto lat!

A jeśli dziś jakaś P.T. Czytelniczka lub P.T. Czytelnik obchodzi którekolwiek — najlepiej okrągłe — urodziny, to spieszę donieść, że wzniosłem już toast! — białym morawskim winem o pięknej i nieco skomplikowanej nazwie Zámecké vinařství Bzenec jakostní víno odrůdové Ryzlink Vlašský 2016.


Zámecké vinařství Bzenec jakostní víno odrůdové Ryzlink Vlašský 2016
Zámecké vinařství Bzenec jakostní víno odrůdové Ryzlink Vlašský 2016 — świetne wino do wznoszenia toastów z ważnych okazji! (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Dla jasności: jakostní víno odrůdové (wino odmiany jakościowej) jest odmianą wina jakościowego — czyli spełniającego m.in. wymogi w zakresie pochodzenia (chodzi zarówno o winnicę, jak i o region) i jakości,  a także która uzyskała odpowiednią ocenę Státní zemědělskéj a potravinářskéj inspekci (par. 18 zákonu o vinohradnictví a vinařství, č. 321/2004 Sb.).

Tyle formalności, zaś w teście organoleptycznym — to wino jest naprawdę bardzo dobrze. Białe, więc lekkie, przyjemnie cierpkawe, idealnie orzeźwiające w smaku — wytrawne jak należy — świetnie pijalne w celach sympatycznie rozrywkowych.
Aż żal, że miałem tylko jedną butelkę, bo w tej cenie — w lepszych czasach zapłaciłem za nie 89,90 koron, oczywiście Revolutem –wydaje się rozwiązaniem wręcz idealnym.
Podobnie jak idealnie nadaje się do wzniesienia niezobowiązującego toastu: sto lat! 

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x