Kuata

P.T. Czytelnicy przerażeni, że dzisiejszy poranny tekst się nieco opóźnił, mogą spać spokojnie — tak, przegapiłem, zapomniałem, ale na szczęście zawsze mam odłożonych parę „ogólnych” tekstów, które mogę klik-klik wrzucić i udawać, że niby nic.


Kuata pies w typie Koolie
Kuata — suczka, ok. 9 miesięcy, typ sportowy (może „Koolie”?), prosto ze schroniska. Obroża zastępcza. (fot. M. Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Gapiostwo moje ma pewne proste wyjaśnienie: otóż od soboty znów jestem szczęśliwym przewodnikiem psa. Ta ujmująca psinka nosi dźwięczne imię Kuata, a poza tym ma 9 miesięcy, budowa średnia, typ sportowy (są plany z tym związane ;-) kundel powiedzmy w typie Koolie, umaszczenie dropiaste tricolor. Schroniskowa znajda, nieco speszona ale szybciutko się aklimatyzuje (jak na dwudniówkę to bardzo grzeczna i posłuszna).


Kuata pies w typie Koolie
Po analizie porównawczej stwierdzam, że Kuata zdecydowanie najbardziej przypomina australijskiego Koolie (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Aha, to może jeszcze powiem, że fuksem udało się doszlusować do tych 1000 godzin rowerem tuż przed Kuatą, bo jednak teraz ten czas będzie trzeba jakoś podzielić. Więc chociaż zamierzam ją przyuczać do roweru, to jednak… no dobra, pożyjemy, zobaczymy. (BTW to zdjęcie prawie jakby nad Lac Blanc, więc może być nieźle ;-)

PS Kuata to także jakaś wyspa na Fidżi, ciekawy zbieg okoliczności (w chwili nadawania psince imienia nie wiedzieliśmy o tym). Ale łata na boku może być mapą wyspy, na której zaznaczono położenie ukrytego przez piratów skarbu.

PS2 Uprzedzam, że w związku z powyższym w Lege Artis będzie pojawiać się więcej tematów okołopsich. Pewnie nie tylko w kontekście wakacje-góry-Schengen, więc niezainteresowanych z góry przepraszam :-)

PS3 Dołożone zdjęcie z poniedziałkowego popołudnia, dla lepszego rozpoznania tematu. Pańskie oko pieska tuczy :)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
13
0
komentarze są tam :-)x