Powiedział co wiedział #27 — „Kwadratowa kropka nawiązuje do konsultacji społecznych”

„Postawiona kropka przed Nowoczesna ma symbolizować dwie kluczowe zmienne, które definiują działania stowarzyszenia. Po pierwsze kwadratowa kropka nawiązuje do konsultacji społecznych, które przeprowadziło stowarzyszenie, pytając Polaków na co zwrócić uwagę w dyskursie o kraju. Po drugie, kropka jest symbolicznym, zamknięciem rozdziału i znakiem na nowe otwarcie” — Szymon Walkiewicz, dyrektor ds. marketingu (sic!) Stowarzyszenia Nowoczesna (via Wirtualne Media)

Nowoczesnapl kwadratowa kropka
Stowarzyszenie ex-NowoczesnaPL mówi: kwadratowa kropka to symbol konsultacji społecznych i nowego otwarcia. Albo jakoś tak.

Czy istnieje kwadratura koła? Czy NowoczesnaPL to już .Nowoczesna? Czy kwadratowa kropka rzeczywiście symbolizuje konsultacje społeczne? Czy warto wierzyć politykom, którzy zakładają stowarzyszenie, które ponoć ma kandydować w wyborach do parlamentu — ale zatrudniają w tym celu dyrektorów ds. marketingu?!

Na szczęście to nie są moje dylematy. Nawet jeśli mógłbym się poczuć zmieszany, że w niebyt odpływa kolejny liberalny mit — Ryszard Petru na białym koniu rozpływający w oparach absurdu, pojawia się napis THE END — to jednak mój żal byłby fałszywy. Już wcześniej pisałem, że nie wierzę w rzekomy liberalizm NowoczesnaPL, teraz mogę dodać (cytując ukochanego Kisiela), że herbata nie robi się słodka od samego mieszania.

Kwadratowa kropka to dwie kluczowe zmienne: konsultacje społeczne, symboliczne zamknięcie rozdziału i znak na nowe otwarcie. Korpo-bełkot jest wśród nas, zachęcam Radę Języka Polskiego do wzięcia na języki wypowiedzi dyrektora ds. marketingu Nowoczesna-z-kwadratową-kropką — natomiast członkom stowarzyszenia, jeśli jeszcze przyjdzie im do głowy dzielić się takimi rewelacjami, pod rozwagę poddaję stosowanie klauzul tajne/przez/poufne — gdyż internet nie jest bezpiecznym środkiem łączności.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

26 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
26
0
komentarze są tam :-)x