Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym — opublikowano tekst jednolity, który już jutro może nie być tekstem jednolitym

Cóż za koincydencja — dokładnie dziś, czyli w dniu kiedy Trybunał Konstytucyjny zaczął zajmować się „ustawą naprawczą” (sprawa prowadzona jest pod sygnaturą K 47/15) — w Dzienniku Ustaw opublikowano… tekst jednolity ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 marca 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, Dz.U. z 2016 r. poz. 293).

Ciekawe co zrobi Marszałek Izby Poselskiej (oraz RCL) jeśli się okaże, że już jutro tekst jednolity jest tekstem archiwalnym — no i jak będzie z ewentualną publikacją wyroku, na który nie zgadza się partia rządząca? Czy powtórzą się sytuacje, które widzieliśmy po wyroku K 34/15 (por. „Obywatel nie musi szanować wyroków wydawanych przez sądy, które przekraczają swoje kompetencje”)?

I mała dygresja na marginesie: notable z parlamentu powiedzieli, że wyroku wydanego podczas „spotkania przy ciastkach” nie uznają  — a jeśli Trybunał stwierdzi, że nowelizacja (aka ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, Dz.U. z 2015 r. poz. 2217) jest OK, czyli nie narusza konstytucji? Czy wówczas także wyrok nie zostanie zatwierdzony przez najwyższą zwierzchność?

No nic, czekamy do jutra, coś czuję, że mimo niesprzyjającej aury wiosną może być całkiem gorąco.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

32 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
32
0
komentarze są tam :-)x