KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw (490 złotych za wpis do bezwartościowego rejestru)

Czysto informacyjnie — z cyklu „przestrzegam przed”: do przedsiębiorców idzie właśnie kolejna fala pism oferujących wpis do rejestru prowadzonego przez KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw.


KRP Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw
KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw to kolejna bezwartościowa oferta wpisu danych o prowadzonej działalności do bezwartościowego serwisu internetowego

 


Dla objaśnienia: serwis KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw dostępny jest pod adresem http://krponline.com.pl/, z udostępnionego tam regulaminu wynika, że usługodawcą jest CHRISTOPHER F SPECIALIST GROUP LTD, 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN, Company number 10283658.

Według rejestru internetowego beta.companieshouse.gov.uk/ spółka CHRISTOPHER F SPECIALIST GROUP LTD stojąca za KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorców powstała 18 lipca 2016 r., o kapitale 1 tysiąc funtów szterlingów. Kieruje nią Krzysztof Tadeusz Jermak zam. w Łodzi (ur. w grudniu 1993 r.).
Nie wiem czy to zbieg okoliczności [por. Post Scriptum], ale w tym samym czasie w Łodzi działalność gospodarczą zarejestrowała osoba o nazwisku Krzysztof Jermak — „Dostawa Przesyłek Krzysztof Jermak„, NIP 7272799920, REGON 363927939.

Pełen wniosek o rejestrację podmiotu prowadzącego KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorców dostępny jest tutaj: CHRISTOPHER F SPECIALIST GROUP LTD.

Jak rozumieć treść pisma — i co należy zrobić jeśli dostało się pismo jak powyżej?

  • na podstawie art. 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. został utworzony Krajowy Rejestr Przedsiębiorców — to jest akurat nieprawda, przepis ten oczywiście definiuje działalność gospodarczą (art. 2 u.s.d.g.), niemniej do spółek prawa angielskiego nie ma zastosowania polska ustawa o swobodzie działalności gospodarczej;
  • niniejsze pismo zostało sporządzone na podstawie art. 66 par. 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. k.c. — czyli KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw po prostu składa ofertę zawarcia umowy, można ją przyjąć, można odrzucić;
  • niedokonanie terminowej płatności spowoduje zmiany opisanie w regulaminie KRP (par. 16 wew. z dnia 10.03.16 r.) — tu usługodawca nie zadał sobie nawet trudu, regulamin serwisu w par. 16 mówi, iż „Serwis nie gromadzi ani nie udostępnia danych innych niż te które widoczne są publicznie” — natomiast wierzę, że chodziło o to, że ew. dane będą usunięte lub nie zostaną dopisane do rejestru.

Słowem: to jeszcze jeden nieistotny i liczący na gapiostwo serwis z bzdurnymi wpisami do baz internetowych. Po otrzymaniu — do kosza!

PS [4.01.2017] Potwierdziły się powiązania Krzysztofa Jermak prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Dostawa Przesyłek Krzysztof Jermak z KRP — Krajowy Rejestr Przesyłek. Otóż Dostawa Przesyłek Krzysztof Jermak, al. Tadeusza Kościuszki 80/82, 90-437 Łódź, Numer NIP 7272799920 Numer REGON 363927939 jest usługodawcą w ramach serwisu CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH I FIRM (CEDGiF.com.pl).


cedgif.com.pl
CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH I FIRM to taki sam bezwartościowy serwis jak KRP — Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw

I wszystko jasne.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

24 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
24
0
komentarze są tam :-)x