Kolejne zakazy noszenia i przemieszczania broni (Kraków, woj. śląskie i małopolskie)

Krótko i na temat: wczoraj w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie MSWiA wprowadzające czasowy zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni — w Krakowie oraz na obszarze województw śląskiego i małopolskiego (rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym, Dz.U. z 2018 r. poz. 1981).


czasowy zakaz noszenia przemieszczania broni Kraków śląskie małopolskie
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie MSWiA wprowadzące czasowy zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni w Krakowie oraz w województwach śląskim i małopolskim (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Zgodnie z rozporządzeniem zakazy noszenia i przemieszczania broni obejmują:

  • teren miasta Krakowa — od 19 października 2018 r. do 25 października 2018 r. — przesłanką jest bezpieczeństwo uczestników spotkania przygotowawczego do Konferencji COP24, które odbędzie się w Krakowie w dniach 21-24 października 2018 r. (Pre-COP24);
  • województwa śląskie i małopolskie — od 1 grudnia 2018 r. do 15 grudnia 2018 r. — kiedy to odbędzie się sama konferencja COP24 (24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14)).

Dla przypomnienia i rozwiania wątpliwości: zakazy dotyczą wszelkiego rodzaju broni — czyli nie tylko broni palnej — ale przysłowiowy nóż czy scyzoryk bronią nie jest (ale idąc na jakąś imprezę masową i tak lepiej zostawić go w kieszeni szufladzie). Zgodnie z art. 33 uobia zakaz nie obejmuje m.in. broni wydanej wewnętrznym służbom ochrony przedsiębiorstw, koncesjonowanym agencjom ochroniarskim, członków misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych, a także osób ochraniających placówki dyplomatyczne i konsularne.
Naruszenie zakazu stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny do 5 tys. złotych (art. 51 ust. 2 pkt 10 uobia).

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
14
0
komentarze są tam :-)x