Czy rowerzysta ma obowiązek jechać drogą dla rowerów, która jest po lewej stronie jezdni?

kara jazda rowerem poza drogą dla rowerów

Stare i dobre pytanie, na które udzielono setek nieprawidłowych odpowiedzi brzmi „Czy rowerzysta ma obowiązek jechać DDR po lewej stronie?”. Najprostsza prawidłowa odpowiedź brzmi: rowerzysta musi poruszać się drogą dla rowerów po lewej, bo w Polsce obowiązuje ruch prawostronny w obrębie jezdni (art. 16 ust. 1-4 pord) — a nie w obrębie jakiegoś tam wyimaginowanego … Czytaj dalej

Pas dla rowerów i ruch prawostronny

pas dla rowerów ruch prawostronny

Z cyklu: widziały gały (nie raz, ale dziś udało się cyknąć tematyczną fotkę) i się zestrachały — pas dla rowerów nie jest enklawą, na nim także obowiązują przepisy ruchu drogowego — w tym także te o ruchu prawostronnym! Dla jasności: zgodnie z art. 2 pkt 5a PoRD pas ruchu dla rowerów to taka część jezdni, … Czytaj dalej