Dyskryminacja i elektryfikacja

Ciekawy głos w kontekście tego czym jest dyskryminacja — Trybunał Sprawiedliwości EU w wyroku z 16 lipca 2015 r. (C-83-14) stwierdził, iż:

Montaż liczników energii elektrycznej na niedostępnej wysokości w dzielnicy gęsto zamieszkanej przez Romów może stanowić dyskryminację ze względu na pochodzenie etniczne, gdy takie same liczniki są montowane w innych dzielnicach na zwykłej wysokości.

dyskryminacja i elektryfikacja
Montaż liczników prądu za wysoko może dyskryminować jeśli w innych dzielnicach danego miasta liczniki są montowane niżej. Nawet jeśli liczniki giną lub są niszczone, a dostawca energii nie ma innej możliwości zabezpieczenia liczników (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

a dalej:

Nawet przyjmując założenie, że ustalono, iż liczniki stanowiły przedmiot nadużycia w tej dzielnicy, taka praktyka wydaje się być nadmierna w stosunku do dwojakiego celu polegającego na zapewnieniu bezpieczeństwa przesyłowej sieci elektroenergetycznej oraz właściwego monitorowania zużycia energii elektrycznej.

i jeszcze:

Nawet jeżeli nie istnieje żaden inny równie skuteczny jak zaskarżona praktyka środek pozwalający osiągnąć wspomniane cele, Trybunał wskazał, iż praktyka ta wydaje się być nadmierna w stosunku do tych celów oraz zgodnych z prawem interesów osób zamieszkujących w rozpatrywanej dzielnicy.

Czyli tak źle i tak niedobrze.

PS Wszystkie cytaty za komunikatem prasowym.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

31 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
31
0
komentarze są tam :-)x