Jak sprawdzić czy dowód osobisty jest gotowy do odbioru?

Wśród wielu różnych pytań z jakimi P.T. Czytelnicy odwiedzają Lege Artis w kontekście nowych dowodów osobistych –jak złożyć wniosek o dowód osobisty przez internet? co z tym ePUAP? czy ePUAP2 coś zmienił jeśli chodzi o możliwość wystąpienia o dowód osobisty online? — pojawia się także wątpliwość kluczowa z punktu widzenia tych P.T. Obywateli, którzy pomyślnie przeszli korowód z zawnioskowaniem o dowód osobisty — a teraz chcieliby się dowiedzieć jak sprawdzić czy dowód osobisty jest gotowy do odbioru?


dowód osobisty gotowy do odbioru
W serwisie obywatel.gov.pl można sprawdzić czy dowód osobisty gotowy do odbioru.

Wydaje mi się, że jedną z konsekwencji scentralizowania systemu wydawania dokumentów tożsamości jest wyłączenie różnych lokalnych powiadamiaczek — o ile dobrze pamiętam magistrat wrocławski udostępniał możliwość sprawdzenia czy warto się fatygować po dowód osobisty pod tym linkiem — a teraz jest tam właśnie odnośnik do serwisu obywatel.gov.pl (beta ;-)

Zgodnie z informacją w serwisie — miłym zaskoczeniem jest informacja, że wszelkich danych z obywatel.gov.pl można używać, w tym kopiować i umieszczać na innych stronach internetowych bez zgody właściciela — sprawdzenie gotowości dowodu osobistego do odbioru polega na:

  • przepisaniu numeru wniosku o dowód osobisty (do odnalezienia na potwierdzeniu złożenia wniosku) w odpowiedniej rubryce formularza,
  • i kliknięciu „sprawdź”!

Usługa jest bezpłatna, a informacja ma do nas spłynąć od ręki. Nie potrzeba konta ePUAP.

Można powiedzieć, że przyjazność e-administracji sięga nieboskłonu.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

19 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
19
0
komentarze są tam :-)x