Augustiniánský Sklep Svatovavřinecké Rosé Svatomartinské 2018 — różowe & niewytrawne ;-)

Utarło się, nie wiem czy całkowicie prawidłowo, że właściwe wino dla kobiet powinno być białe lub różowe i niewytrawne, czyli właściwie dość słodkie. Warunki te z naddatkiem spełnia kolejny morawski rarytas, o którym nieprzypadkowo wspominam na tutejszych łamach właśnie dziś — czyli Augustiniánský Sklep Svatovavřinecké Rosé Svatomartinské 2018.


Augustiniánský Sklep Svatovavřinecké Rosé Svatomartinské 2018

Augustiniánský Sklep Svatovavřinecké Rosé Svatomartinské 2018 — różowe, mocno słodkawe — chyba idealne dla kobiet? :-) (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)


Dla przypomnienia: Augustiniánský Sklep to marka należąca do Vinařství NEOKLAS Šardice a.s., niewątpliwie wyróżniająca się (dość kontrowersyjną) estetyką butelek (czerwony Modrý Portugal w przezroczystym szkle do dziś budzi moje niemałe zdziwienie). Natomiast wino Svatomartinské to nic innego jak po prostu nasze Świętomarcińskie — i tu już pierwszy haczyk, bo chociaż zakupiłem je bodajże wiosną (czyli po upływie zwyczajowego okresu jego picia), to jeszcze troszkę poleżało.
Co do oceny… raczej sobie podaruję, bo kompletnie nie mój smak: bardzo, bardzo słodkie (chyba bardziej niż inni przedstawiciele tego gatunku), wręcz landrynkowy ulepek; stereotyp podpowiada, że idealne dla kobiet…

…zaś korzystając z nadarzającej się okazji — wszystkiego najlepszego P.T. Czytelniczkom (i nie tylko) z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet!

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze