Aichenbergkellerei Blauer Zweigelt trocken 2021 — taniec pingwina na szkle

Krótko i na temat, ale bez kilku słów o czerwonym wytrawnym winie Aichenbergkellerei Blauer Zweigelt trocken z rocznika 2021 relacja z naszych tego alpejskich wojaży byłaby niekompletna — podobnie jak nie byłaby kompletna moja enorecenzja bez odczapnej dygresji.

Dygresję tę robi fenomenalny, pochodzący z 1963 r. kawałek „Surfin’ Bird” z repertuaru nieco zapomnianego, a na pewno niedocenionego zespołu The Trashmen. Utwór w swym repertuarze mieli m.in. the Ramones i ich wykonania z 1978 r. dziś zaczniemy.


The Ramones, „Surfin’ Bird”

Wracając na chwilkę ad rem: litrową (!) butelkę tego czerwonego, austriackiego (Niederösterreich), wytrawnego wina kupiłem już w drodze powrotnej w jakimś tam przydrożnym spożywczaku sieci MPREIS. Kosztowała naprawdę grosze, bo coś około 3 euro (a czy ktoś jeszcze pamięta, że szyling austriacki dzielił się na 100 groszy?) i naprawdę było warto, bo to proste, dość siermiężne gatunkowo wino jest naprawdę warte każdego wydanego grosza…
…a przechodząc na chwilę do dygresji: jeśli ktoś uważa, że punk rock jest kwintesencją energii w muzyce, to musi pamiętać nie tylko o tym, że The Ramones nie jest skrajnym reprezentantem gatunku — ale też brać pod uwagę, że wprawdzie 1963 r. może się nam kojarzyć z delikatniusimi i nieco ckliwymi kawałkami w rodzaju „Please Please Me” czy „From Me To You”… ale wówczas też The Trashmen zarejestrowali „Surfin’ Bird”.


The Trashmen, „Surfin’ Bird”

(Natomiast lata później, ale mimo to całkiem dawno temu, utwór ten został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu „Full Metal Jacket”.)
I to by było na tyle, na razie.

(Aichenbergkellerei Blauer Zweigelt trocken 2021 jak się patrzy; fot. Olgierd Rudak, CC-BY 2.0)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
7
0
komentarze są tam :-)x