Czy wszczęcie postępowania administracyjnego ze skargi na naruszenie RODO — już po tym jak sprawa trafiła do sądu cywilnego — narusza zasadę ne bis in idem?

Czy wniesiona na naruszenie danych osobowych skarga, wkrótce po tym jak do sądu trafiło powództwo cywilne, jest oznacza zasady ne bis in idem? Czy jednak RODO przewiduje dualizm środków prawnych, a ewentualny konflikt proceduralny należy rozwiązać w trybie proceduralnym? wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 18 czerwca 2026 r. (C‑414/24)[Art. 77 ust. 1 i art. 79 … Dowiedz się więcej