Nie ma już De Lege Artis… jest Kam-Term! [aktualizacja 2]

Wszystkich P.T. Czytelników do głębi poruszonych artystyczną działalnością Krzysztofa Habiaka i jego „De Lege Artis” spieszę ucieszyć — i poruszyć jeszcze głębiej: nie ma już „De Lege Artis”! Teraz jest „Kam-Term Krzysztof Habiak” z adresem we Wrocławiu, ul. Tadeusza Kościuszki 124a lok. 101a.

kam-term

Krzysztof Habiak i jego biznesy.


Ostatnia zmiana w CEIDG miała miejsce 10 sierpnia 2014 r. (trudno nadążyć), jednak w osławionym serwisie internetowym nadal nie ma po niej specjalnego śladu (z tym, że w sekcji „rejestracja” nie ma już danych o przedsiębiorcy).
Nie mam pojęcia jaki teraz będzie model biznesowy Krzysztofa Habiaka — czy należy spodziewać się ofert kamieniarskich? Usług w zakresie termoizolacji? Można się spodziewać, że szykowane jest coś naprawdę specjalnego.
Na marginesie uwaga de lege ferenda (i to nie jest propozycja nazwy nowego serwisu): może ktoś z Ministerstwa Gospodarki pomyślałby o zmianie przepisów w ten sposób, żeby takie tricki nie były możliwe? Nie zakazujmy nikomu zmiany danych we wpisie, ale przecież posiadając profil zaufany ePUAP można dosłownie codziennie wprowadzać zmianę w zakresie działalności gospodarczej, wcale nie z pożytkiem dla pewności obrotu gospodarczego…

PS dziękuję P.T. Czytelnikowi za czujność i cynk. Bez Was byłbym nikim :)[aktualizacja] Ciekawe: kilka tygodni temu z CEIDG został wykreślony przedsiębiorca pod firmą Krzysztof Habiak Kam-Term Firma Ogólnobudowlana-Instalacyjna. Inny NIP, inny REGON… naprawdę dziwne.

[aktualizacja 2] okazuje się, że zmiana firmy pod jaką Krzysztof Habiak prowadzi swoje interesy nie była przypadkowa. Zasygnalizowana powyżej zmiana na „Kam-Term” nie była przypadkowa — i generalnie zmierzała do sprowadzenia kłopotów na inną osobę, która ma tego pecha, że nosi identyczne imię i nazwisko. 
Szczegóły w tekście o kradzieży biznesowej tożsamości dokonanej przez Habiaka.

18 comments for “Nie ma już De Lege Artis… jest Kam-Term! [aktualizacja 2]

 1. Piotr
  14 sierpnia 2014 at 07:46

  Model jest taki sam, wysyła mejle z tytułem &quot;Proszę o ewentualne zaprzeczenie&quot; i spersonalizowanym linkiem do alerty24.net/.<br /><br />Na stronie ma napisane: W tym serwisie internetowym Krzysztof Habiak będzie dzielił się z Państwem swoją nieocenioną wiedzą i doświadczaniem.<br />Doświadczał będzie tych, którzy klikną :-)

 2. 14 sierpnia 2014 at 07:53

  Alerty24? W ten sposób można ciągnąć w nieskończoność:<br /><br /><br />- Bambuko24/7: proszę o odniesienie się do…<br />- Rikitikitak1234: w sprawie tu opisanej należy…<br />- Pi31415926: kwadraturą koła jest twierdzić, iż…<br /><br /><br />To jest naprawdę perpetuum mobile.

 3. jack strong
  14 sierpnia 2014 at 14:13

  Krzysio wraca do korzenie namawiam do odwiedzenia znanej i lubianej strony z początków tak błyskotliwej kariery SŁUPA Krzysia strony kbiz.pl i dowiecie się,że już za 48 dni nastąpi reaktywacja serwisu KBIZ i prawdopodobnie zmiana wpisu w CEIDG. I nowe kanty. O sorry właśnie tam zajrzałem strach, obsesja, lęk, zostało 47 dni, 19 godzin, 54 minuty i coś tam sekund…nie będę spał, horror i ten

 4. jack strong
  14 sierpnia 2014 at 14:34

  Najlepsze z nowej strony alert24.net :<br /><br />O autorze serwisu Alerty24<br /><br />Autorem serwisu Alerty24 jest Krzysztof Habiak, wybitny polski <br />intelektualista. Od 10 lat pasjonat prawa karnego materialnego, <br />procesowego i wykonawczego. Znany krytyk mediów i kultury masowej. <br />Człowiek o wielkim sercu i nigdy niegasnącej potrzebie pomocy innym. <br />Filantrop. Erudyta.

 5. 14 sierpnia 2014 at 15:21

  <i>&quot;wybitny polski intelektualista. Od 10 lat pasjonat prawa karnego materialnego, procesowego i wykonawczego. Znany krytyk mediów i kultury masowej. Człowiek o wielkim sercu i nigdy niegasnącej potrzebie pomocy innym. Filantrop. Erudyta. Pacyfista.&quot;</i><br /><br />Prawie jakbym o sobie czytał ;-) z tą różnicą, że prawo mnie pasjonuje od dobrych 2 dekad, ale nie karne; no i pacyfistą

 6. Art
  15 sierpnia 2014 at 01:07

  Pod adresem alerty24.net widnieje &quot;Kam-Term&quot;.<br /><br />Myślałem, że po wyemitowaniu reklamy De Lege Artis w TVN ten &quot;wybitny intelektualista i pasjonat prawa karnego&quot; zrobi sobie zasłużony urlop, ale najwyraźniej byłem w błędzie. Dla zainteresowanych reportaż TVN: http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/internetowy-oszust-wyludzal-pieniadze-i-zaatakowal-dziennikarzy,456561.

 7. Robert
  16 sierpnia 2014 at 12:09

  H. jest tylko w pewnym sensie narzędziem tego nieudolnego do granic absurdu &quot;systemu prawnego&quot;. <br />Na początek należy zakazać zawierania umów w takiej formie. Chcesz coś – najpierw zapłać. I skończy się pobieraczkowy model &quot;zarabiania&quot; kasy.

 8. b52t
  16 sierpnia 2014 at 17:41

  Nie wiem, czy to ten sam materiał, ale dzisiaj w Faktach było materiał o Alerty24

 9. 16 sierpnia 2014 at 19:41

  Mielibyśmy za wszystkie usługi płacić z góry? To dopiero byłoby pole do popisu dla nadużyć!

 10. 27 sierpnia 2014 at 15:17

  &quot;Krzysztof H. został ponownie zatrzymany dwa dni temu. Wczoraj usłyszał zarzut wprowadzania w błąd co do warunków zawarcia umowy i dostępu do płatnej sekcji portalu De Lege Artis. Jak podaje prokuratura, &quot;doprowadził lub usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem co najmniej 341 osób w kwocie łącznej nie mniejszej niż 529 890 zł&quot;.<br /><br />Prokuratura informuje

 11. Wieslaw Janiak
  29 października 2015 at 10:16

  Witam wszystkich poszkodowanych. celowo wprowadzil w blad

  przedsiebiorców, przez co wzbogacil sie ich kosztem, a takze

  narazil na straty wizerunkowe.zawiadomilem natychmiast

  prokurature , akurat dla mnie we Wroclawiu. Mam tez Adwokata.

  Bedziemy zadac od Habiaka Krzysztofa zadoscuczynienia za

  naruszenie wizerunku – i to nie malego :-) . Dla

  zainteresowanych moj email: wieslawj@poczta.fm

 12. Wieslaw Janiak
  29 października 2015 at 10:35

  Witam wszystkich poszkodowanych. celowo wprowadzil w blad przedsiebiorców, przez co wzbogacil sie ich kosztem, a takze narazil na straty wizerunkowe.zawiadomilem natychmiast prokurature , akurat dla mnie we Wroclawiu. Mam tez Adwokata. Bedziemy zadac od Habiaka Krzysztofa zadoscuczynienia za naruszenie wizerunku – i to nie malego :-) 50 tys zl.

  • 29 października 2015 at 10:41

   Raz wystarczy.
   A z tym wizerunkiem to bym chyba uważał :)

 13. b52t
  1 marca 2016 at 08:46

  Akutalizacja: wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19698869,zaatakowal-nozem-reporterow-telewizji-ttv-stanal-przed-sadem.html

  • 1 marca 2016 at 08:53

   Ograniczona poczytalność… ignorantia iuris… Raczej nie uwierzę :)

   • b52t
    1 marca 2016 at 09:02

    Biegli stwierdzili i na tym poziomie trudno się z tym kłócić. Ciekawe czy są to przyjmie, czy też zarządzi kolejne badanie.

    • 1 marca 2016 at 09:11

     Niestety znam przypadek, który później skończył się źle dla biegłego (tj. zarzutami i ustaleniem kary z prokuratorem).

     Schemat był zbyt sprytny by uczyniła to osoba o ograniczonej poczytalności. Chyba że ja czegoś nie rozumiem, albo faktycznie konsekwencje działań aż tak wstrząsnęły sprawcą.

     • b52t
      1 marca 2016 at 09:25

      Stąd zastanawia mnie, czy sąd zarządzi wykonanie następnego badania przez biegłych (biegłego). Jednak póki co, chcemy czy nie, trzeba zawierzyć, że opinia została wydana prawidłowo. Mimo tego, że śmierdzi to, bo przecież w amoku można wyjść jak się stoi i złapać nawet i nóż, ale założenie kominiarki, żeby się „zanonimizować” to już trochę może sprawiać wrażenie, dla osób postronnych, działania z premedytacją.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.