Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych

Uwaga, nadchodzi kolejna fala namawiania na wpis do kolejnego rejestru znaków towarowych — tym razem jest to Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych, a pismo wygląda następująco:


Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych
propozycja dowolnej rejestracji znaku towarowego nadesłana przez Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych

Oczywiście papier natychmiast po otrzymaniu należy wyrzucić do śmieci; natomiast mnie zaciekawiły trzy sprawy:

  • fascynująco brzmi wyraz „irrelewantna” (w zdaniu „rejestracja znaku w Rejestrze Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych” jest irrelewantna dla powstania i trwania ochrony prawnej znaku oraz postanowień zatwierdzonych w publicznym rejestrze (…)”. Aż żałuję, że sprawa nie jest z tych konsumenckich — ciekawe czy UOKiK nie przyjąłby, że używanie wyrazów obcych i powszechnie niezrozumiałych narusza prawa konsumenta ;-)
  • według treści pisma jego nadawcą jest spółka pod firmą Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 81 (pod adresem www.rkztwu.pl są podobne dane oraz numer KRS — 0000542745). Tymczasem pod tym numerem w rejestrze mamy spółkę Krauter sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 86 lok. 410 (proszę bardzo, oto świeżutki i pachnący odpis z KRS tej spółki) — coś tu nie gra;
  • i smaczek dla stałych P.T. Czytelników: jedynym wspólnikiem Krauter sp. z o.o. jest spółka pod firmą Kancelaria Gospodarcza Effekti sp. z o.o. (KRS 0000512717) z siedzibą w Poznaniu, ul. Święty Marcin 29/8. Jest to dokładnie ten sam adres, pod którym urzęduje… Software Hauptstadt sp. z o.o., znana z nękania przedsiębiorców kretyńskimi informacjami o nieprawidłowościach — jako Organizacja Konsumencka Kompedium czy inne Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Praw Konsumentów. Koincydencja wprost smakowita!

PS jedynym członkiem zarządu Krauter sp. z o.o. oraz jednym ze wspólników Kancelaria Gospodarcza Effekti sp. z o.o. jest p. Paweł Piecewicz, który ma upodobanie do ciekawie brzmiących nazw przedsiębiorstw: Zenitex sp. z o.o., Zenden sp. z o.o., Zelterex sp. z o.o., Zamorex sp. z o.o., Xavirex sp. z o.o., Xantis sp. z o.o., Xander sp. z o.o., Wutmex sp. z o.o., Wower sp. z o.o., Worimex sp. z o.o., Witrex sp. z o.o., Winterex sp. z o.o., Wandrex sp. z o.o., Vintur Capital sp. z o.o., Vilger sp. z o.o., Unimid sp. z o.o., Udinex sp. z o.o., Uberus sp. z o.o., Trister sp. z o.o., Treuster sp. z o.o., Topfer sp. z o.o., Tinmar sp. z o.o., T2T sp. z o.o., Suchtex sp. z o.o., Strumex sp. z o.o., Steigner sp. z o.o., Spoter sp. z o.o., Spartos sp. z o.o., Slinger sp. z o.o., Skalop sp. z o.o…. uffff łącznie jest ich ok. 150, podałem tylko część tych, które mają dodatkową cechę wspólną — Święty Marcin 29/8 w Poznaniu.

Warto zapamiętać te nazwy, być może jeszcze o nich usłyszycie!

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

46 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
46
0
komentarze są tam :-)x