„Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa wykonanie zrzutu tego ekranie jest nie możliwe” (znów Citi Handlowy)

Plaga przekrętów, których ofiarą stają się klienci korzystający z bankowości elektronicznej zmusza banki do wprowadzania coraz to lepszych rozwiązań chroniących nasze/ich pieniądze. Jednym z nich jest zablokowanie możliwości wykonania zrzutu ekranu w aplikacji, co z założenia ma uniemożliwić oszustom choćby zapoznanie się z listą usług lub saldem konta użytkownika.


zrzut ekranu aplikacji bankowej
„Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa wykonanie zrzutu tego ekranie jest nie możliwe”: jedna bzdura i dwa błędy w komunikacie informującym, że zrzut ekranu w aplikacji bankowej Citi Mobile

Nie inaczej jest w przypadku aplikacji Citi Mobile (na system Apple iOS), która po użyciu kombinacji przycisków odpowiedzialnych z zrzut ekranu wyświetla następujący komunikat:

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa wykonanie zrzutu tego ekranie jest nie możliwe

po czym ów zrzut ekranu tworzy bez najmniejszych przeszkód; ba, treść komunikatu nie przeszkadza także w zapisaniu kolejnego obrazka, tym razem przedstawiającego ekran wraz z nim samym — błędnym gramatycznie, ortograficznie oraz logicznie…

Dla przypomnienia: mówimy o tym samym banku Citi Handlowy, który nie potrafił prawidłowo wdrożyć dyrektywy PSD2, który stosuje swoją własną miarę czasu, zaś jako sposób na przeciwdziałanie phishingowi podał dłuuuuuuuuuugą listę arcybezpiecznych numerów telefonów. Jak widać na załączonym obrazku — pewne rzeczy są po prostu niezmienne.

(Całkiem na marginesie: czy taki zrzut ekranu może być wiarygodnym dowodem, że w aplikacji bankowej coś szwankuje? Czy jednak użytkownikowi nic z tego nie przyjdzie — bo przecież było czarno na białym powiedziane, że się nie da? ;-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

24 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
24
0
komentarze są tam :-)x