Tag: art. 51 pr.aut.

Sprzedaż Polskich Norm po rozwiązaniu umowy zezwalającej na obrót oznacza naruszenie autorskich praw majątkowych przysługujących Polskiemu Komitetowi Normalizacyjnego

polskie normy utwór prawnie chroniony

Czy Polskie Normy mogą być traktowane jako utwór prawnie chroniony? Czy jednak należy je traktować jako „urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole”, a w konsekwencji nie-utwory (art. 4 pkt 2 pr.aut.)? I nawet ciekawsze: czy dalsza odsprzedaż legalnie pozyskanych utworów…