Czasowy zakaz noszenia broni (w Warszawie oraz w woj. małopolskim i śląskim)

Czysto informacyjnie, ale skoro broń ma w Lege Artis nawet swój tag, to trudno nie odnotować: zgodnie z opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeniem MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym (Dz.U. z 2016 r. poz. 715) w lipcu będą ustanowione następujące zakazy noszenia przy sobie broni:

  • w Warszawie: od 4 do 10 lipca 2016 r. — ma to związek z zaplanowanym szczytem NATO;
  • w województwie małopolskim oraz śląskim: od 20 lipca do 1 sierpnia 2016 r. — tu oczywiście kłaniają się Światowe Dni Młodzieży.

Czasowy zakaz noszenia broni
Na szczęście scyzoryk nie jest bronią białą w rozumieniu przepisów, zatem nie dotyczy go czasowy zakaz noszenia broni (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Zgodnie z art. 33 ust. 2 ustawy o broni i amunicji zakaz dotyczy wszystkich osób posiadających broń — każdego rodzaju broń, czyli nie scyzoryk — na podstawie jej przepisów, oprócz m.in. koncesjonowanych agencji ochroniarskich i wewnętrznych służb ochrony przedsiębiorstw, dyplomatów oraz ochrony placówek dyplomatycznych.

Naruszenie wprowadzonego zakazu stanowi wykroczenie, za które grozi grzywna do 5000 złotych lub kara aresztu (art. 51 ust. 2 pkt 10 ustawy o broni i amunicji).

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
8
0
komentarze są tam :-)x