Wirtualnemedia.pl przepraszają TVN S.A. za słowa włożone w usta prezydenta Dudy

Na takie ciekawostki zawsze lubię zwracać uwagę: w serwisie internetowym Wirtualnemedia.pl pojawiły się przeprosiny pod adresem telewizji TVN S.A. (link do pliku tvn-box.gif, poniżej zrzut ekranu) za tekst sprzed 4 dni „Ta stacja za mną nie przepada, permanentnie mnie krytykuje” (odnośnik do tekstu jest w Góglu, ale z serwisu Wirtualne Media chyba został usunięty).


Wirtualnemedia.pl przeprosiny TVN


Treść przeprosin podana jest w formie nieczytelnej dla wyszukiwarek, zatem pozwolę sobie przepisać tekst dla potomności:

Redakcja serwisu wirtualnemedia.pl przeprasza TVN S.A. za podanie w artykule „Andrzej Duda o TVN: ta stacja za mną nie przepada, permenentnie mnie krytykuje” opublikowanym w dniu 6 lipca 2017 r. na stronie portalu wirtualnemedia.pl nieprawdziwej informacji, jakoby Prezydent RP Andrzej Duda wytknął Faktom TVN, że przemilczały jego niedawną podróż do Chorwacji oraz że stacja TVN nie przepada za Prezydentem RP oraz że Prezydent RP spotyka się z permanentną krytyką ze strony stacji, podczas gdy Prezydent RP w swojej wypowiedzi w ogóle nie posłużył się nazwą zarówno TVN, jak i audycji Fakty. Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Chorwacji była relacjonowana na antenie TVN24 oraz TVN24 BiS.

Tekstu nie czytałem (albo nie pamiętam, że czytałem), więc do meritum się nie odniosę. Szybki czas reakcji wskazuje, że sprawa została załatwiona poza sądem. Ciekawe, bo właściwie sprawa równie dobrze kwalifikowałaby się pod taką instytucję prawa prasowego jaką jest sprostowanie — a jednak wydawca telewizyjny postawił na instrument ochrony dóbr osobistych (art. 24 par. 1 kc).

I to się okazało na tyle ciekawe, że poświęciłem temu odrębną notkę.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x