DziennikUstaw.gov.pl: zmiana adresów publikacji aktów normatywnych

Wcale nie na marginesie: w serwisie internetowym DziennikUstaw.gov.pl zmieniła się struktura adresów poszczególnych aktów normatywnych (to samo dotyczy serwisu MonitorPolski.gov.pl).


DziennikUstaw.gov.pl: zmiana adresów
„Stare” adresy jeszcze pamięta wyszukiwarka. Minie troszkę czasu zanim się zindeksują. Dlaczego — nawet jeśli zmiana była konieczna(?) — nie pozostawiono działających poprzednich linków?

Zamiast dotychczasowej struktury:

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/160

obecnie obowiązuje szyk:

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/rok/2016/pozycja/160

W Dzienniku Ustaw z 2016 r. poz. 160 opublikowano — dokładnie 9 lutego 2016 r. — tekst jednolity ustawy prawo wekslowe. To jeden z przykładów „starego” adresu, który już 3 dni później (!) prowadzi donikąd. Dość rzec, że obecnie nie działa praktycznie żaden odnośnik w żadnym moim tekście poświęconym aktom prawnym publikowanym w Dzienniku Ustaw. Starą strukturę „pamięta” także Google — minie troszkę czasu zanim to wszystko się nie zindeksuje na nowo…

Nie mam pojęcia dlaczego wprowadzono takie zmiany — nie widzę żadnego aktu prawnego, który nakazywałby RCL zmianę sposobu publikacji aktów prawnych (w ustawie o ogłaszaniu aktów normatywnych w ogóle nic nie ma o strukturze adresów, ale żadnego rozporządzenia też nie było…).

I druga sprawa — nawet jeśli było to konieczne lub pożądane — nie wiem dlaczego nie pozostawiono „równolegle” poprzedniego systemu adresów. To byłoby możliwe i zdecydowanie byłoby to rozsądne…

Tak czy inaczej za utrudnienia P.T. Czytelników bardzo przepraszam — ale niespecjalnie czuję się winny…

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
9
0
komentarze są tam :-)x