Krótkie podsumowanie 2021 r. & do siego dwudziestego drugiego

Pierwszy dzień roku nowego (który za rok będzie rokiem starym — tak to się plecie) to najlepszy czas na krótkie podsumowanie 2021 r. (który już od dawna jest rokiem starym). Tradycyjnie rozpoczynając od tego co się działo lub nie działało w niniejszym „Czasopiśmie”:

Na szczęście życie toczy się swoim kołem, a więc poza tym:

  • odnotowaliśmy aż/zaledwie 40 dni na górskim szlaku (po takim sobie początku roku i niezłym starcie drugiego półrocza miało być znacznie lepiej, ale znów przytrafiły się nieprzewidziane przestoje…)
  • przeczytałem lub spróbowałem przeczytać 37 książek (znaczny spadek względem poprzedniego okresu, ale to głównie dlatego, że odpuściłem totalne pierdoły);
  • wypiłem (nie przypominam sobie, by coś poszło do zlewu) 72 butelki wina;
  • wspartych 22 kilogramami zaparzonej kawy;
  • w kinie byliśmy 17 razy (w tym na Bondzie dwukrotnie — tylko dwukrotnie);
  • zaś w teatrze 2 razy.

Korzystając z okazji chciałem wszystkim P.T. Czytelnikom bardzo podziękować za zainteresowanie — czytanie, komentowanie — przez cały 2021 rok, bo przecież bez Was by tego tu nie było. Chciałem też życzyć nam wszystkim — „zarówno wierzącym w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielającym tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzącym z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego — Polski” — spokojnego i pomyślnego 2022 roku. Niech nam i Wam cały ten Polski Ład przebiegnie możliwie łagodnie!

(podsumowanie 2021 roku ilustruje familijny pstryczek z wierzchołka Großer Rachel — bo eskapadą roku było tych kilka dni w Bayerischer Waldzie krótkiego spacerku z 2 stycznia 2022 r. — dlaczego krótki spacer może być wielkim wydarzeniem, już wkrótce, fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
15
0
komentarze są tam :-)x