Jak rozumieć art. 172 prawa telekomunikacyjnego

namawianie przeniesienia numeru

W tekście sprzed miesiąca poświęconym nieszczęsnemu przepisowi ustawy o prawach konsumentów, którą znowelizowano treść art. 172 prawa telekomunikacyjnego powiedziałem, że oceniam nową regulację jako „rzekomy zakaz”. Od zmiany przepisów minęły już cztery tygodnie, jednak w okresie tym nie zdarzyło się nic, co pozwoliłoby mi na zmianę zapatrywań. Zacznijmy jeszcze raz od przytoczenia przepisu, który budzi lęki — … Dowiedz się więcej

Prywatność internautów a zwalczanie hazardu w internecie

Niebezpiecznik pisze o wysuwanych pod adresem polskiego Ministerstwa Finansów zarzutach pobierania danych z serwisu prowadzącego statystyki o graczach w pokera. Być może obecne te informacje służą organom do karania osób, które zdecydowały się na podjęcie tego ohydnego i zbrodniczego procederu jakim jest oddawanie się pokerowi (oraz ogólnie: hazardowi internetowemu). Sprawę bagatelizuje — oczywiście też tweetem, bo przecież Twitter jest … Dowiedz się więcej

Czy na pewno chcesz kupić ten produkt

W ramach poszukiwań interesujących wdrożeń ustawy o prawach klientów e-sklepów — parę dni temu na tapecie było doładowanie komórek Orange — udało mi się wreszcie przejść nowy cykl zakupowy w Publio.pl (a poszło o „Samobójstwo Europy. Wielka wojna 1914-18” Andrzeja Chwalby). Bez wdawania się w zbyteczne opisy i komentarze: w e-księgarni Agory klient dostaje całkiem rozbudowaną informację (od … Dowiedz się więcej

Nowy portal Wroclaw.pl będzie jeszcze nowszy

Miejski portal Wrocławia (Wroclaw.pl) będzie się zmieniał, oczywiście na lepsze. Chodzi o — jak przekonują jego nowi prowadzący — „nowe podejście komunikowania się władzy z obywatelami” oraz plan zmiany standardów jeśli chodzi o otwartość magistrackich urzędników (z czym we Wrocławiu jest dość słabo). To dość zaskakująca informacja, zwłaszcza, że serwis Wroclaw.pl jest przecież świeżo po wielkiej przebudowie 2013 … Dowiedz się więcej

Powiedział co wiedział #8 — „Powołamy ministerstwo energetyki”

„Powołamy ministerstwo energetyki” — Janusz Piechociński, wicepremier, o porozumieniu rządu z protestującymi górnikami Stefan Kisielewski, którego dawno tu nie przywoływałem, zwykł mawiać, że herbata nie staje się słodsza od samego mieszania. Najwyraźniej nikt w rządzie Ewy Kopacz nie czytał Kisiela, skoro zapowiadana restrukturyzacja górnictwa ma polegać na powołaniu ministerstwa energetyki. Oprócz pensji ministerialnych, wiceministerialnych, dyrektorów … Dowiedz się więcej