Jaki kolor skóry ma James Bond?

sean-connery-as-james-bond-in-dr-no-1963

Zwrócono mi — jako zaprzysięgłemu Bondomaniakowi — uwagę na jakieś pałowanie się na blogach (a może na Fejsbókach? czy blog bez komentarzy to też blog?) o hipotetyczny kolor skóry przyszłego aktora odtwarzającego główną rolę w filmach o przygodach agenta 007. Poszło o przeciek z Sony, które ma podpowiadać obsadzenie czarnoskórego aktora (pada ponoć nawet nazwisko Idris … Dowiedz się więcej

Piractwo czy dozwolony użytek? Zaproszenie na panel dyskusyjny.

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić P.T. Czytelników — w imieniu organizatorów — na panel dyskusyjny „Piractwo czy dozwolony użytek”, który odbędzie się we wtorek, 13 stycznia 2015 r., w godzinach 18.00-20.00 we wrocławskim Infopunkcie Nadodrze, Łokietka 5. Jak czytamy w zaproszeniu, które otrzymałem dziś od organizatorów panelu — z uwagą, że impreza ma charakter otwarty, … Dowiedz się więcej

Zamówienie z obowiązkiem zapłaty

Nie minęły dwa tygodnie od wejścia w życie ustawy o prawach konsumenta a już można momentami odnieść wrażenie, że część nowych obowiązków, która miała utrudnić życie oszukańczym przedsiębiorcom — wyłącznie uprzykrza zakupy klientom. Pomijając wesoły wymóg wyrażania przez e-konsumentów zgody na dostarczenie im zamówionych plików (na przykład e-książek lub muzyki) zaraz po złożeniu zamówienia — … Dowiedz się więcej

Rejestracja ABI w GIODO — nie złożysz wniosku przez internet

Zachwyciwszy się kilkanaście dni temu nowelizacją ustawy o ochronie danych osobowych, która nakłada na podmioty przetwarzające dane osobowe obowiązek zgłaszania administratorów bezpieczeństwa informacji do Generalnego Inspektora Danych Osobowych nie wspomniałem o jeszcze jednej, nie mniej istotnej, sprawie związanej z nową powinnością. Otóż w Dzienniku Ustaw z 29 grudnia 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. … Dowiedz się więcej

Życzenia na Nowy Rok 2015

Będzie krótko, bo pewnie nie każdy będzie miał siły czytać dłuższe teksty, a i okolicznościowe teksty nie są tym, w czym mógłbym się mierzyć z kimkolwiek ;-) Będzie o tyle krócej, że podaruję sobie podsumowanie roku 2014. W Nowym 2015 Roku życzyłbym sobie i każdemu — oprócz zdrowia, kasy, radości i niegasnącego optymizmu (co jest związane … Dowiedz się więcej